domovdruštvoprogramgalerijakontakt

Završnica
GALETOVEC

Završnica

Žal je zaradi korone odpadel še en dvodnevni izlet v Karavanke s prijatelji iz Grafičarja. Na upravnem odboru društva smo se vseeno odločili, da gremo po sili razmer do koče v Završnici kar sami. Parkirali smo pri Tinčkovi koči, od koder nas je sedem takoj zagrizlo v strmino, ki je popustila šele na planini. Pri koči smo spili jutranjo kavico, nekateri tudi čaj, in nadaljevali pot mimo izvira Završnice naprej do sedla in do koče na Zelenici, kjer se je kar trlo instant planincev. Vrnili smo se po isti poti do koče na Završnici, kjer prej omenjenih ni bilo in nas je v gorskem miru prijazno osebje postreglo z okusno jedačo in s pijačo. Ko smo vse zmazali, smo se še malo nadihali gorskega zraka, nato pa se prijetno utrujeni ter polni lepih vtisov strmo spustili proti dolini.
Dušan

www.netart.si